poniedziałek, 11 stycznia 2010
Witam!

Witam serdecznie na blogu nowego wyzwania czytelniczego. Tym razem będziemy czytać książki nagradzane. Na początek proponuję cztery nagrody - Booker Prize, Prix Goncourt, nagroda Nike i Orange Prize. Każdy uczestnik wyzwania powinienen zobowiązać się do przeczytania przynajmniej po jednej książce nagrodzonej każdą z tych nagród. Można oczywiście podjąć bardziej ambitne zobowiązanie i przeczytać znacznie więcej. Główne lektury wybieramy z książek, które zdobyły nagrody główne, ale na blogu można także recenzować książki, które znalazły się na listach finalistów - proszę tylko podawać przy tym rok, ponieważ tych książek nie będzie na liście lektur. Ta opcja dotyczy zwłaszcza tych nagród, w których przypadku wybór jest najwęższy, czyli Nike i Orange Prize.

Instrukcja obsługi:

1. Wyzwanie może podjąć każdy, kto lubi czytać. Aby zostać uczestnikiem, należy zgłosić swój udział w komentarzach na tej stronie lub na blogu http://miastoksiazek.blox.pl. Żeby zamieszczać recenzje na blogu Nagrody literackie, konieczne jest posiadanie konta pocztowego na gazeta.pl. Nie trzeba prowadzić własnego bloga.

2. Po zgłoszeniu chęci uczestnictwa należy sprawdzić skrzynkę odbiorczą na gazeta.pl (nie od razu, dajcie mi kilka godzin). Pamiętaj, aby podać taki login, jaki masz do swojej poczty, często zdarzały się sytuacje, gdy ktoś miał kilka loginów na gazeta.pl i je mylił. Gdy otrzymasz mail z zaproszeniem do bloga, należy kliknąć na podany w nim link. Następnie otwórz stronę http://www.blox.pl Wpisz login i hasło, takie same jak do poczty. Pod nagłówkiem Blox pojawia się menu. Kliknij Twoje blogi. Pojawi się pasek Nagrody literackie, a obok Pisz i edytuj. Kliknij Pisz i już możesz pisać notkę.

3. Wyzwanie trwa od 11 stycznia do 30 czerwca. Po 30 czerwca wybierzemy kolejne 4 nagrody i wyzwanie będzie można kontynuować. Można będzie też czytać nadal książki z zakresu pierwszych czterech nagród. Do 30 czerwca jednak należy postarać się przeczytać trzy obowiązkowe.

4. W pierwszej notce opisujemy wybrane przez siebie książki lub inne plany związane z wyzwaniem (np. nie tworzenie listy;))

5. Na blogu http://nagrodyliterackie.blox.pl zamieszczamy recenzje przeczytanych książek, ewentualnie linki do recenzji na swoich blogach.

Zapraszam!